Antibiotika mají při léčbě boreliózy pomocníka

Antibiotika mají při léčbě boreliózy pomocníka

Kategorie: ZAHRADA

Nejen v lese, ale i v městských parcích se objevují infikovaná klíšťata, která mohou člověka nakazit lymskou boreliózou. Toto onemocnění vyvolávají bakterie rodu Borrelia. Nejčastějšími přenašeči jsou právě klíšťata. Ale nejen ona. Nakazit člověka mohou i takové druhy hmyzu, které přicházejí do kontaktu s lidskou krví. Jsou to například komáři, blechy nebo muchničky.

Obrázek BoreliózaDiagnostikovat boreliózu není úplně tak snadné. Onemocnění se totiž může zprvu tvářit jako obyčejná chřipka. Bolest hlavy, svalů a kloubů, únava, zvýšená teplota a samozřejmě zarudnutí kolem místa, kde se klíště přisálo. To jsou první příznaky. Nepodchytí-li se nemoc včas, může zanechat vážné následky na pohybovém ústrojí, srdci nebo nervové soustavě.

 

Preventivní očkování proti borelióze v současnosti ještě neexistuje, i když... Už na podzim chtějí vědci zahájit na dobrovolnících zkoušky nové vakcíny. Pokud testy dopadnou dobře, bude očkovací látka v praxi k mání nejdříve za čtyři roky.

 

V současnosti ordinují lékaři svým pacientům antibiotika. Délka léčby i použitá antibiotika závisí na stádiu onemocnění. Pacienti by si však měli uvědomit, že ani antibiotika nejsou všemocná. Borelióza dokáže proniknout hluboko do organismu, a odolávat i těm nejsilnějším antibiotikům, proto  je vhodné podpořit působení antibiotik přípravkem prodávaným pod názvem Samento. Ten je získáván ze speciální odrůdy tropické rostliny Uncaria tomentosa, která je schopna aktivovat obranné mechanismy organismu. Klinické testy potvrdily zlepšení u 85 % pacientů s pokročilým stádiem lymské boreliózy. S úspěchem je používán nejen v USA a západní Evropě, ale nyní je možné jej zakoupit i v českých lékárnách, prodejnách zdravé výživy či specializovaných internetových obchodech.

 Obrázek Borelióza 2

Další informace o přípravku lze nalézt na webových stránkách www.samento.cz. 


facebook   Doporuč přátelům
CLUB ŽENA


Lifestyle