Jarní Flora Olomouc

Jarní Flora Olomouc

Kategorie: ZAHRADA

Barvy a vůně květinového šapitó v Olomouci. Jarní Flora Olomouc je největší a nejstarší květinová akce v České republice.

Výstaviště Flora Olomouc bude ve dnech 23. – 26. dubna 2009 patřit jarní etapě zahradnické výstavy FLORA OLOMOUC – největší a nejstarší  květinové akce v České republice, tradičně doprovázené jarními zahradnickými trhy. 

 

S nabídkou květin, okrasných rostlin, dřevin a zahradnických potřeb se představí nejen domácí firmy a pěstitelé, ale i hosté ze zahraničí – Rakouska, Thajska, Švýcarska, Slovenska a Polska. Hlavní expozice v největším výstavním pavilonu A se promění na „květinové šapitó“ - neobvyklou květinovou manéž s klauny, cirkusovými koňmi, balerínami, provazovými žebříky či „ohnivým“ kruhem. Pestrou  nabídku obohatí velká expozice Svazu květinářů a floristů ČR, Zahradnictví města Vídně, speciální přehlídka orchidejí Thajského království, expozice švýcarského Lucernu - partnerského města Olomouce a mnohé další květiny a okrasné dřeviny českých i zahraničních firem.

 

Flora-Olomouc-jaro-2009.jpg

 

Na galerii pavilonu A se představí účastníci soutěže v aranžování květin, letos na inspirativní téma „Den matek“ s vypichovanými květinovými srdci, vázanými kyticemi pro maminku a hrnkovými květinami v dárkové úpravě. Návštěvníky jistě potěší i speciální přehlídka „Rostliny pro zimní zahrady“, která představí vhodný sortiment -citrusy, pokojové a subtropické rostliny a nabídne i poradenskou službu, a také expozice„Japonské zahrady“ spojená s výstavou zajímavých fotografií zahradní architektury „Země vycházejícího slunce“.

 

Pavilon E bude tradičně zcela vyhrazen rozsáhlé expozici Českého zahrádkářského svazu se sbírkami kaktusů a sukulentů, bonsají, skalniček, jarních cibulovin, balkónových rostlin, květinovými aranžmá a speciální přehlídkou širokého sortimentu macešek.  

 

V exteriérech výstaviště v „Holandské zahradě“ pod lávkou u pavilonu A vykvetou opět tisíce tulipánů pestrých barev a tvarů, ve Smetanových sadech návštěvníky potěší také jezírko s fontánou a příjemným posezením mezi výsadbami trvalek a okrasných travin.

 

Flora-Olomouc-jaro-2009a.jpg

 

Výstavu doprovodí JARNÍ ZAHRADNICKÉ TRHY, veletrh zahradní mechanizace HORTIFARM a také bohatý zábavný program s FOLK & COUNTRY festivalem i dechovou hudbou.

 

Součástí výstavy jsou také volné prohlídky čtyř sbírkových skleníků v areálu výstaviště, sousední botanické zahrady Univerzity Palackého s novou naučnou stezkou „Za dřevinami tří kontinentů“ a bezplatný vstup do Botanické zahrady Výstaviště Flora v nedalekých Bezručových sadech s expozicí nízkých barevných dřevin na koruně historického tereziánského opevnění města.

 

Pro návštěvnickou veřejnost bude areál výstaviště otevřen denně od 9 do 18 hodin.


facebook   Doporuč přátelůmVaše názory

  K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor.

CLUB ŽENA


Lifestyle