Jak si vyrobit domácí rtěnku

Jak si vyrobit domácí rtěnku

Kategorie: INMAGAZIN ŹENA

V domácích podmínkách si kromě pěstící kosmetiky můžete vyrobit i tu dekorativní! Vyrobte si vlastní rtěnku bez zbytečných chemikálií. Přinášíme vám jednoduchý návod na domácí rtěnku s přírodním složením, která vaše rty nejen zvýrazní ale i vyživí a zvláční.Budete potřebovat

1 kávovou lžičku včelího vosku

1 kávovou lžičku bambuckého másla

1 kávovou lžičku oleje (například mandlového, jojobového nebo olivového)

Pro barvu vaší rtěnky zvolte jednu z následujících ingrediencí: prášek z červené řepy (pro rudou barvu), práškové kakao (pro tmavě kaštanovou barvu), práškovou skořici (pro světle kaštanovou barvu).

Neváhejte s barvami experimentovat. Tři výše uvedené přírodní barviva slouží jako příklad, nicméně k zabarvení vaší rtěnky můžete použít i jiná barviva podle vašeho přání.

Domácí rtěnka

Postup

Kromě práškového barviva smíchejte v misce všechny ostatní přísady tak, abyste získali jednolitou hmotu.

Vzniklou směs ohřívejte ve vodní lázni do té doby, dokud nezkapalní.

Do rozehřáté směsi přimíchejte práškové barvivo. Množství prášku závisí na odstínu, kterého chcete docílit.

Vzniklou směs přelijte do vhodné nádoby – například kelímku po vypotřebovaném balzámu na rty. Před použitím nechte směs na několik hodin ztuhnout v ledničce.

Gratulujeme! Právě jste si zcela sami vyrobili přírodní rtěnku za minimum peněz a bez škodlivých látek. Tato domácí rtěnka je mimo jiné skvělým dárkem například pro kamarádku k narozeninám nebo pro maminku ke dni matek.


Štítkyfacebook  Doporuč přátelům


Vaše názory

  K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor.

     


CLUB ŽENA


 Trnkobraní