Eric Sardinas v Praze

Eric Sardinas v Praze

Kategorie: ZE SPOLEČNOSTI

Blues-rockový kytarový „podivín" Eric Sardinas vystoupí s kapelou v říjnu v Lucerna Music Baru v Praze

Jemné a procítěné akustické bluesové skladby s odkazem na nejstarší kořeny delta blues, tvrdá elektrická blues-rocková smršť s rychlostí 200 km/h, kytarový slide za pomoci plné pivní lahve, hořící kytara v rukou do půl těla vysvlečeného tetovaného podivína s vizáží mexického mafiána. To je zvláštní směsice charakteristik skvěle pasující na jednoho z nejoriginálnějších muzikantů současnosti, kteří vyznávají bluesové náboženství. Široký záběr Erica Sardinase potvrzuje i známý hudební producent Eddie Krammer: „Eric ve své hudbě přirozeně přechází z uhlazeného akustického delta blues do drzého elektrického blues a rocku". Sardinas je také řazen mezi nejznámější hráče současnosti na resofonickou kytaru. Přestože v některých fázích jeho alb či živých koncertů úplně zapomenete, že jmenovatelem jeho hudby je blues, vždy nakonec musí posluchač uznat, že právě muzika Erica Sardinase je to pravé blues 21.století!

 

Mimořádný talent a originální přístup ke hře na kytaru a muzice vůbec objevil u Erica Sardinase i velikán světového blues Steve Vai. V roce 2005 si pozval Erica jako speciálního hosta své celosvětové Real Illusion Tour. Více než pozitivní divácký ohlas na Sardinasova divoká vystoupení jen potvrdil, že Steve Vai se ve své volbě nemýlil.

 

Eric-Sardinas-009.jpg

 

Eric vzal kytaru do ruky poprvé už v 6ti letech a přesto, že byl od narození ortodoxním levákem, dodnes ji drží jako pravák. Pro někoho nelehká a zbytečná volba, ale pro Sardinase pravděpodobně to, co z jeho hry dělá neopakovatelnou a jedinečnou. Během koncertu kapely Erica Sardinase si připadáte, jakoby se na pódiu střídali umělci typu Muddyho Waterse, Alberta Kinga, ZZ Top, Jimiho Hendrixe, nebo Led Zeppelin. Výjimečnost Erica Sardinase nespočívá v dlouhých kytarových sólech, ale v originalitě a stylové pestrosti. O jeho hudbě se těžko píše, ale o to lépe se poslouchá. Pokud se stanete svědkem vystoupení jeho kapely, nebudete rozhodně odcházet s pocitem, že tohle už jste někde slyšeli a viděli.

 

Sestava:

Eric Sardinas - kytara/zpěv

Levell Price - basa

Patrick Caccia - bicí


facebook   Doporuč přátelůmVaše názory

  K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor.

CLUB ŽENA


Lifestyle