Umí businessman žít?

Umí businessman žít?

Kategorie: ZE SPOLEČNOSTI

Myslím, že nejeden z nás se setkal s výrokem lékaře, který konstatoval, že nám chybí odpočinek, relaxace, nebo že potřebujeme změnu životního stylu. Mnohokrát jsem se nad tím zamýšlela a mnohokrát jsem si položila otázku, jestli hodně vytížení a pracovití lidé vůbec mají na něco takového čas. Já tedy osobně ne.

vajner-01.jpgChtěla jsem nahlédnout do pracovního i soukromého života nějakého zvlášť vytíženého člověka a okamžitě jsem věděla, za kým jít.

 

Znám pana ing. Miloše Vajnera, otce Centra Babylon Liberec a  předsedu představenstva firmy Fair Play Trend už asi 2 roky. Opravdu jsem ho odpočívat, či užívat si plnými doušky relaxace, sportu, volných dní, neviděla. No, možná je to tím, že ho navštěvuji pouze pracovně.  Jsem ale od přírody tvor zvědavý, tak jsem pod pokličku pracovní vytíženosti a jeho soukromého odpočinku přeci jen chtěla nakouknout. Přijměte tedy pozvání k soukromé návštěvě tohoto libereckého podnikatele.

 

KV:

Pane jo, pane inženýre! Vystavět takovéto zábavní centrum byla asi fuška. Byl to vždy Váš sen? Kdy jste vůbec začal o jeho realizaci uvažovat?

MV.

Žil jsem v cizině a vždy mě mrzelo, že u nás neexistovaly zábavní parky. Takové ty, kdy si každý z rodiny najde něco pro sebe. Třeba farma s historickými traktory, dům s historickými kroji, ohrada plná zvířátek... K tomu nějaká restaurace, prolézačky a postupně doinvestovávání toho, o co by byl potenciálně zájem. I to je počinek v podnikání v zábavním průmyslu. Nemusí to být hned Disneyland. Po devadesátém roce jsem se vrátil a začal podnikat. A situace dozrála tak, že když jsem koupil starou opuštěnou továrnu, první, co mě napadlo, bylo přestavět ji na zábavní centrum. To je ale více než před deseti lety.

 

KV:

Vím, že budovy, co jste koupil, byly úplně v šíleném stavu a ani jedna střecha se nenašla bez díry. Nepřipadalo Vám to jako dům hrůzy?

MV:

I já jsem trochu podcenil, co se skrývá pod pojmem „brovnfields“. Myslel jsem si, že se to nějak zazáplatuje a to hlavní budou ty atrakce. Ale opak je pravdou. Dnes na to již vzpomínám s nostalgií.

 wellness-Liberec.jpg

KV:

Nynější investice do centra zábavy Babylon přesáhly už jednu miliardu korun českých. A stále vymýšlíte další podpůrné projekty. Mám pravdu? Máte ještě stále odvahu své sny realizovat? Já jen, že to obdivuji, protože ne každý dokáže svůj sen zrealizovat. Hodně lidem chybí u zrodu odvaha do toho jít.

MV:

Ne jednu, ale blíží se dvěma miliardám! Postupně jsem musel skloubit více profesí najednou – vizionář, projektant, stavař, obchodník a provozovatel. Nelze je moc oddělovat, jinak by celkový efekt byl jen polovičním úspěchem. A když dokážete jedno, proč ne i další. Je to jako zdolávat velehory. I v tom podnikání lze najít adrenalin.

 

KV:

No, vidíte-jedna miliarda sem-jedna tam. Ale Babylon je opravdu místem, kde každý najde svou zábavu. Od prosince loňského roku se ještě pro veřejnost otevřelo i relaxační centrum, tzv. Wellness. Jedná se o raritu, protože není obvyklé stavět wellness v mimolázeňském městě. Myslíte si, že je to dobrý tah?

MV:

Vždy je někde něco poprvé. Někdo musí být průkopníkem a dokázat, že to jde. Věřím, že wellness je budoucí módní trend a že krátký koncentrovaný odpočinek potřebuje každý. V nelázeňských městech potřebných lidí žije určitě dost. Wellness jsme budovali ve stylu antických lázní. Atmosféra a kvalitní interiér je tou základní podmínkou.

 

vstup-Liberec.jpgKV:

A na kolik vyjde investora takové centrum? Dá se vůbec finančně uspořit? Ikdyž je má otázka spíše mířená na dodavatele materiálů atp., protože jste využíval stejných firem (Dorint a Technistone) jako tomu bylo na začátku celé rekonstrukce budov?

MV:

Cena je velmi relativní, neboť ji musíte rozdělit na technologicky nezbytné náklady, jako je technologie saun, par a veškerých procedur, stavební úpravy a na to, co je vidět. Celkově asi 17 milionů při rekonstruované ploše 550 m2. A pokud se ptáte na tyto firmy, je vždy lepší vsadit na osvědčenou kvalitu. Jsou našimi „dvorními“ dodavateli sanity, dlažby i dekoračních prvků. Ve Wellness centru nebo na hotelu se s jejich materiály setkáte, takže je nejlepší si to prohlédnout na vlastní oči.

 

KV:

Jste s nimi spokojen? Neměnil byste, kdybyste měl znovu stavět?

MV:

Za ta léta stavění, kdy sám běhám po stavbě od začátku až do konce, jsem si vyzkoušel mnoho dodavatelů. A z praxe vím, že je lepší neexperimentovat nebo se nenechat zlákat cenovými nabídkami malých firmiček.

 

KV:

Babylon je Váš sen, Váš business, Vaše tzv.miminko. Ale co doma? Využil jste také dodavatelské firmy, které jste využil v Babylonu?

MV:

Stavěl jsem si i nový dům a samozřejmě, že jsem využil i služeb těchto firem. Např. mám stejnou kuchyni, kterou dnes nabízí firma Dorint. Vyrábí ji renomovaná polská firma a tu dnes firma zastupuje. Jen na kuchyňskou desku jsem musel dát přírodní kámen a ne můj oblíbený mechanicky velmi kvalitní Technistone. Ale občas musíte doma názorově povolit.

 

KV:

Vaše paní Vám radí a doporučuje co, kde a jak? Z vlastní zkušenosti vím, že většinou ženy schvalují design, barvy, styl a podobně. U Vás je to také tak?

MV:

Do staveb v Centru Babylon mi nemluví a v domácnosti zase ta její rozhodnutí musím respektovat. Já věci spíše porovnávám ze tří hledisek – kvalita, cena, efekt. Ženy tolik o kvalitě materiálu neuvažují. To je přece problém. Ale nestěžuji si.

 

KV:

Tak a teď dost pracování, už mě z toho bolí ruce. Co Vy a sport? Co Vy a relaxace? Co Vy a cestománie? Umíte si ten život užít????

MV:

Jsou čtyři lidská období. Emoční, materiální, duševní a zdravotní. Já ty první dvě mám za sebou, a to co dělám, mě musí bavit. Ať je to třeba i ta práce a ať je to malá či velká věc. Pokud jezdím po světě, pak si všímám i detailů staveb a moc mně válení u moře nebaví. Sport považuji za týrání těla, ale rozhodl jsem se začít hrát golf pro zábavu. Relaxuji v saunách, někdy zajdu i na naturistické párty. Rád si popovídám s novými lidmi. Tak nějak ode všeho něco. (potutelný úsměv, zamrkání očí a odmlčení…)

 

KV:

Teď bych měla dle bulvárního zvyku přeskočit na ženy, jak se Vám líbí, jak se Vám s nimi pracuje a teď ještě nějaký ten nejžhavější drb… Ale já nejsem z bulváru, tak se jen optám, zda opravdu všechno zvládáte, protože titulky křičí: ‘do babylonu přijeli lidé spojení s regenerací, babylon získal ocenění zaměstnavatel 2008, barmané se utkají po páté v babylonu, první české science centrum oslavilo výročí, babylon poskytl zázemí pro ples vozíčkářů, babylon nabídne zázemí kojícím maminkám, babylonská diskotéka přejde do režimu all inclusive, babylon otevře největší wellness centrum v čr, babylon pozval děti z dětského domova do aquaparku, babylon zve na oslavu svých narozenin děti i dospělé, däniken diskutoval s libereckými studenty v babylonu, výstava v babylonu má podnítit zájem romů o kulturu ….‘ Jedna lepší věta za druhou, tak už snad ani ničím nepřekvapíte nebo se pletu a vytáhnete ještě nějaké to ESO z rukávu?

MV:

Já vlastně pořád nestíhám, vymýšlím stále něco dalšího a dalšího. Teď jsem třeba několik měsíců připravoval itineráře pro turistickou navigační rallye. Další nový produkt v Centru Babylon. Ale o tom zase třeba někdy jindy.

 

KV:

Máte pravdu, s Vámi já můžu povídat několik desítek hodin, ale práce volá. Tak se tedy budu těšit zase příště

Klaudie Veselá

 

 

Rámeček – doporučené pobyty nejen pro businessmanyaqua-Babylon-08.jpg

 

Týden pohody

Cena za osobu. 9 950 kč

5× ubytování s polopenzí formou bufetu, volné a časově neomezené vstupy do wellnessu, aquaparku, iqparku a lunaparku. Každý den ranní kondiční plavání a do 12:00 hod. Volně k dispozici bowling, 1× terapie v solno-jodové jeskyni, 1× terapie na relaxačních masážních lůžkách, volná vstupenka do zoo liberec, župan po celou dobu pobytu. Nástup v neděli.

Wellness poukaz pro jednu osobu (balíček)

Cena 850 kč

Časově neomezený pobyt v babylonském wellness centru a aquaparku, 1 x kúra v solno-jodové jeskyni, 1× terapie na relaxačně-masážním lůžku.

Wellness poukaz pro jednu osobu

Cena 550 kč

Časově neomezený pobyt v babylonském wellness centru.

 

Relax pro dva

Cena 3 990 kč

Noc ve čtyřhvězdičkovém wellness hotelu babylon (jednu noc ve dvoulůžkovém pokoji), polopenze formou bufetu, časově neomezený pobyt ve wellness centru, aquaparku, 1× kúra v solno-jodové jeskyni, 1× terapie na relaxačné-masážním lůžku, návštěva lunaparku a iqparku. Župan po celou dobu pobytu k dispozici. Nástup ne-čt.

 

Prodloužený víkend

Cena za osobu: 5 750 kč

3× ubytování s polopenzí formou bufetu, volné a časově neomezené vstupy do wellness centra, aquaparku, iqparku a lunaparku. Ranní kondiční plavání a do 12:00 hod. Volně k dispozici bowling, 1× terapie v solno-jodové jeskyni, 1× terapie na relaxačních masážních lůžkách, župan po celou dobu pobytu. Nástup v pátek, sobotu nebo v neděli.

 

Svatební pobyt

Cena: 9 990 kč

2× ubytování v apartmánu s vanou v ložnici a s bohatou snídaní na pokoj, 1× večeři formou bufetu, 1× láhev bohemia sekt a ovoce na pokoj, župan po celou dobu pobytu, pozdější uvolněni pokoje do 14:00 hod. Dále volné a časově neomezené vstupy do wellnessu, aquaparku, iqparku a lunaparku. Každý den do 12:00 hod. Bowling, 1× terapie v solno-jodové jeskyni.

 

welness-Liberec-008a.jpg


facebook   Doporuč přátelům
CLUB ŽENA


Lifestyle