Jana Krausová, Halina Pawlowská a Kristina Kloubková na módní přehlídce

Jana Krausová, Halina Pawlowská a Kristina Kloubková na módní přehlídce

Kategorie: MÓDA PRO ŽENY

Jana Krausová, Kristina Kloubková, Halina Pawlowská a Jana Vrána se setkaly jako modelky na netradičním mole. Předváděly kolekci od české značky NAVARILA z kolekce „Lost in Taiga“ pro podzim - zima 2015/16.I když roli modelek tyto dámy často nebývají anebo dokonce nikdy nebyly, snažily se odvést profesionální práci. Na mole se procházely pro svou blízkou kamarádku Martinu Nevařilovou, autorku kolekce. „Abych se přiznala, vůbec se jako manekýna necítím. Martinu mám ale ráda, je mi sympatická a dělám to pro ni. Nesnažím se hrát si na modelku ani dělat různé kreace. Snažila jsem se to pojmout po svém – úplně civilně, ležérně a elegantně,“ nechala se slyšet herečka Jana Krausová. I šlo v jejím případě o módní premiéru, předvedla modely jako pravá dáma.

Inspirace dálným východem

Letošní podzimní kolekce NAVARILA je inspirována dálným východem. V kolekci vnímáme cizí kraje, kde voní čaj a širé stepi hluboké Taigy. Kolekce obsahuje řadu vzájemně kombinovatelných pletených modelů, vyráběných z kvalitních směsových přízí z italských přádelen. Protože jsou tyto oděvy velmi pohodlné a dobře udržovatelné jsou určeny na denní nošení. Jak říká sama návrhářka „do pračky a bez žehličky“.

Martina Nevařilová

Přehlídku si velmi užívala i Kristina Kloubková, která byla kolekcí tak nadšená, že ji šla předvést i okolnímu světu, a to ven před butik: „V roli modelky nebývám často, ale na tuhle přehlídku jsem se velmi těšila. Podle všech přítomných tváří a atmosféry jsem již dopředu tušila, že se nebude jednat o klasickou přehlídku, ale o skvělý barevný a příjemný podvečer,“ zářila bělostným úsměvem Kristina Kloubková. Zatím prý žádný model z kolekce Navarila nemá, ale hodlá to brzy změnit. Dokonce se jí prý líbí tolik věcí, že asi bude muset letos po dlouhé době napsat Ježíškovi.

Martina Nevařilová je známá svým citem pro barvy a jejich neobvyklými kombinacemi. V letošní kolekci převažují temné odstíny Taigy, jako je tmavě fialová, tmavě hnědá, bordó a tmavě cihlová, mezi kterými jasně září modrá a tyrkysová. Barevnou škálu kolekce zaštiťuje oblíbená černá. Pro Janu Krausovou to byl úplný ráj: „Jak současná, tak i předchozí kolekce se mi moc líbily. Pořídila jsem si pár svetříků a sukýnku. Já obecně ale zbožňuji temné studené tóny: fialovou, černou, okrovou, to jsou moje barvy. A přesně z nich Martina kombinuje,“ pokrčila s provinilým úsměvem rameny Jana Krausová, jako by chtěla říci: „Tak jak si to pak mohu nekoupit“.

Halina Pawlowská

K nové kolekci vznikl i zbrusu nový katalog, který neváhala přijít pokřtít Halina Pawlowská. A nebyla by to Halina, aby si nevymyslela vtipnou průpovídku: „Jednou jsem natrefila na butik, kde se mi líbily dlouhé rukavice. Koupila jsem si je a byly mi krásně, i když mám hodně malé dlaně. Pak jsem uviděla čepičku a koupila jsem si ji, i když mám dost malou hlavu. Pak jsem si zkusila rozkošné úpletové šaty, které mi byly akorát, i když… No, zkrátka je ‘Navařila‘ přesně pro mě! A až budu mít v listopadu křest své kuchařky, tak Martině zase ‘navařím‘ já,“ slíbila Halina Pawlowská.

A proč si značku oblíbila Kristina Kloubková a Jana Krausová?

Jana Krausová: „Není komerční, je velmi osobitá, její modely se dají napříč kolekcemi kombinovat, cítím z ní skandinávské tóny a vzory a je to móda mladistvá, kterou ale mohou nosit všechny generace.“ A Kristina Kloubková? „Miluji barevné a pohodlné oblečení. Velmi ráda chodím ve věcech, ve kterých se cítím jako žena. Miluji sukně a šaty a jsem hrdá na to, že jsem Češka. Takže vše, co je české, je mi nesmírně milé a blízké. To vše nacházím právě u Martiny Nevařilové v jejím krásném útulném butiku.“

Veškeré modely jsou vyráběné v malých českých manufakturách, kdy každý kus projde rukama návrhářky, která si je všechny ve výrobě vzoruje sama. Celá kolekce je doplněna vzorovanými šálami, nákrčníky, čepicemi s žakárovými vzory a dalšími doplňky.

Foto: Michaela Fuereislová
Zdroj: www.navarila.cz


facebook   Doporuč přátelůmVaše názory

  K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor.

CLUB ŽENA


Lifestyle