Jak zašantročit mnoho tun oceli v tajném vojenském objektu.

Jak zašantročit mnoho tun oceli v tajném vojenském objektu.

Kategorie: Zelené příběhy

 Jak se podařilo v Československu vyrobit zmetek. A jak jednoduše se jej podařilo rafinovaně opravit.V Československu, bylo nebylo, byl tajný vojenský objekt Blok. Byl v zemi, měl několik pater. Hlavní hala měla obrovský jeřáb. Zde se vyráběly tajné zbraně Houfnice DANA a věže do tanků. Výdělky zde byly zajímavé: 10.000 až 15.000,- Kčs. Například svářeč. V době, kdy průměrný plat mohl být kolem 2.000,- Kčs.

Obrovské soustruhy zde instalovali Italové. Objekt měl vlastní železnici. No, a když Italové instalovali soustruhy pro 7 m dlouhé hlavně tajných houfnic, zbytek obráběcích strojů soudruzi cudně zakrývali plachtami. Jako by nebylo jasné, co se zde bude vyrábět. Hlavně byly vysoce přesné. Vývrt se blýskal jako zrcadlo. Vyvrtávání, honování, superfiniš, kdo to zná.
No stalo se jednou večer, že soustružník přebral třísku a vyrobil zmetek: „Co s tím? “

Hlaveň v řádu tehdy několik set tisíc Kčs, by byl strašlivý zmetek.

Soustružník nelenil, do rána ji dokázal rozsoustružit na třísky. Tedy na špóny. Hlaveň ráno soudruzi nenašli, nemohli mu dát k úhradě zmetek.

A bylo. Dnes již ty problémy nemáme. Nemáme armádu, nemáme vojenský průmysl, muničáky pod dohledem AČR v souladu s legislativou létají do vzduchu…

A vše je v pořádku. To byl tehdy bor…


 

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz


facebook   Doporuč přátelůmVaše názory

  K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor.

CLUB ŽENA


Lifestyle