„A do pyžam“ na Letní scéně

„A do pyžam“ na Letní scéně

Kategorie: DIVADLO

Divadelní hra „A do pyžam!“ bude premiérou letošního 8. ročníku Letní scény Galerie Harfa, ve které si zahraje Leoš Noha, Lucie Zedníčková a Lukáš Langmajer. Nejúspěšnější komedie Marca Camolettiho pobaví diváky především svou situační a slovní komikou. A do pyžam! je ohromující komedie, jenž má hlavně pobavit diváka. Příběh utkaný z vtipných dialogů a nestárnoucího kouzla záměn kultivovaně oživuje neselhávající principy francouzské bulvární frašky. Milostný čtyřúhelník je provázen smrští zmatků a kamufláží. Autor umí vytvořit zajímavou zápletku a najít vtipné rozuzlení, přičemž se neobává ani jiného druhu pikantérie.

Divácky velmi oblíbený a úspěšný autor se dočkal i zfilmování několika svých her. Jeho nejslavnější titul Létající snoubenky byl v roce 1991 dokonce zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako nejhranější francouzská hra na světě. Camoletti byl vyznamenán řadou cen a přeložen do 55 světových jazyků.

A do pyžam

Hra “A do pyžam!” byla inscenována poprvé 7. prosince 1985 v divadle Michel v Paříži, režíroval ji sám autor a inscenace dosáhla 900 repríz. V Londýně se hrála s velikým úspěchem více než 400x. V rámci Letní scény bude hra uvedena celkem desetkrát. Hlavní hrdiny Leoše Nohu, Lukáše Langmajera a Lucii Zedníčkovou v ní doplní Barbora Mottlová, Libor Jeník, Eva DeCastelo a Kristýna Podzimková.

Kromě této hry se mohou diváci těšit na osvědčené tituly, jako je např. kultovní představení komedie Natěrač a Blbec k večeři. Vedle oneman show Caveman bude letos uváděna i onewoman show Cawewoman. Dále nebude chybět ani show Haliny Pawlowské a Zdeňka Izera. V případě nepříznivého počasí se představení přesouvá do Divadla Gong vzdáleného 200 m od Galerie Harfa. O případném přesunu je rozhodnuto vždy v den konání představení nejdříve 3 hodiny před začátkem akce a informace je zveřejněna na webových stránkách.

Více informací najdete zde: www.letniscenaharfa.cz

 


Štítkyfacebook   Doporuč přátelůmVaše názory

 Do pyžam - Autor: Adéla9. 7. 2019
CLUB ŽENA


Lifestyle