Bavorský barvář, pes, který neztrácí výdrž

Bavorský barvář, pes, který neztrácí výdrž - inmagazin.cz Kategorie: DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKA

Barváře znali lidé již před sto lety, kdy se využívali při lovu. Lovce v sobě plemeno nezapře ani dnes, kdy má vrozený zájem o zvěř, a disponuje vynikajícími pachovými schopnostmi.Historie a povaha plemene

V dávných dobách, kdy v Evropě sídlili Keltové, doprovázeli tehdejší lovce při práci honiči, kteří vynikali zcela výjimečným čichem.

Zmínky o těchto psech se dochovaly do dnešní doby v mýtických příbězích, zejména z oblasti Irska. Dnes již vymřelý keltský honič se stal s největší pravděpodobností předkem středověkých vodících psů a tudíž i řady současných plemen honičů a barvářů.

Křížením hannoverského barváře a německého brakýře vznikl kdesi v Bavorských Alpách téměř na objednávku - pes středního vzrůstu, pružný a odlehčený. Udivující a rozhodnou vlastností tohoto psa se stala schopnost rychlého pohybu i v jinak těžko přístupných oblastech - tento pes nese jméno, bavorský barvář.

barvář

Barvář je středně velký, vysvalený pes. Srst má bavorský barvář krátkou, přiléhavou, hrubou. Povolené jsou všechny barevné odstíny hnědé od žluté, až po temně červenohnědou barvu.

- Kohoutková výška psů bavorského barváře je nejméně 47 cm, u fen 44 cm.

- Ocas je dlouhý, úzký pokračuje ve hřbetní linii a je nošen šikmo dolů.

- Nohy jsou dobře zaúhlené.

- Hlava bavorského barváře má značně širokou lebku, tlama je krátká a vybíhá do mírně zašpičatělého čenichu.

- Uši jsou vysoko nasazené a bavorský barvář je nosí svěšené podél hlavy.

- Oči jsou střední velikosti, v tmavě, nebo světle hnědé barvě.

- Průměrný věk tohoto plemene je 12 let.

barvář

V dospělosti je plemeno hodně fixované na svého páníčka, kterého brání do posledních sil. Ostatní členy rodiny ale moc neposlouchá. Bavorský barvář zvládne dobře vycházet i s dětmi, ale nemá moc rád jejich hry a škádlení.

Bavorský barvář je reprezentantem zvláštní skupiny loveckých psů. Je opravdu špičkovým specialistou ve svém oboru. Může se pochlubit vytříbeným čichem a, je-li podroben kvalitnímu výcviku, brilantním nasazením při dohledávání poraněné zvěře.

Bavorský barvář byl pro práci vyšlechtěn a jen během ní může stoprocentně uplatnit svoje výborné vlohy. Dosledy zvěře jsou natolik specifickou činností, že je nelze nahradit žádným moderním psím sportem. Tento pes je nejšťastnější, může-li aktivně doprovázet lovce.

 


Štítkyfacebook   Doporuč přátelům
CLUB ŽENA


Lifestyle