Německý ovčák, který je vhodný jako služební, ale i domácký pes

Německý ovčák, který je vhodný jako služební, ale i domácký pes - InMagazin.cz Kategorie: DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKA

Přestože jsou němečtí ovčáci vynikajícími pasteveckými psy, jsou velmi vhodní pro práci jako služební zvířata, například jako vodicí psi pro nevidomé. Jsou vynikajícími pracovními psy, zejména v policejních a vojenských operacích. Německý ovčák je samozřejmě také skvělým společníkem ve správném domově a dobrým hlídacím psem.Dějiny německého ovčáka

Předkové německých ovčáckých psů po staletí působili jako sluhové i společníci lidí. Německý ovčák kterého dnes známe, byl vyvinut ze starých pasteveckých a farmářských psů, a byl poprvé představen v Německu v roce 1899. Za počátky tohoto plemene může kapitán Max von Stephanitz.

Během první a druhé světové války bylo slovo „německý“ vypuštěno a toto plemeno bylo označováno jako ovčák nebo vlčák(název, který se v některých oblastech zasekl).

Německý ovčák

Péče o německého ovčáka

Němečtí ovčáci mají hrubé, někdy drsné, středně dlouhé chlupy se silnou podsadou. Jejich chlupy by měly být kartáčovány každých několik dní. Němečtí ovčáci mají relativně vysokou míru vypadávání chlupů, kterou lze snížit rutinním ošetřováním. Připravte se, že na vašem oblečení a nábytku jsou chlupy, a budete muset často vysávat. Naštěstí srst také odolává nečistotám, takže nebudete muset svého psa koupat více než jednou za měsíc. Ve skutečnosti příliš časté koupání odstraní oleje, které ho udrží zdravé.

Nezapomeňte upravovat nehty, aby váš ovčák pohodlně chodil. Rovněž byste měli svému psovi pomoci udržovat správnou zubní hygienu a čistit si zuby několikrát týdně. Tito psi rádi žvýkají a mají silné čelisti, takže mějte k dispozici odolné žvýkací hračky.

Němečtí ovčáci mohou někdy být nervózní nebo dokonce agresivní, pokud nejsou řádně vyškoleni a není s nimi zacházeno. V ideálním případě budou tito psi vycvičeni k výkonu určité povinnosti a budou na to hrdí. Psa důkladně trénujte. Inteligence plemene a chuť pracovat by měla výcvik docela usnadnit. Správná socializace je také nezbytná, aby se zajistilo, že váš německý ovčák nebude při setkání s novými lidmi nebo zvířaty a při pohledu na nové prostředí vystresované ani vystrašené.

Německý ovčák

Vzhledem k vysoké energii tohoto plemene je nezbytné mnoho pravidelného cvičení. Váš pes pravděpodobně potřebuje více cvičení, než si myslíte. Denní procházka nestačí. Pokud jste běžec, může být německý ovčák dobrým společníkem. Váš pes musí běhat, hrát si a zkoumat, aby zabránil frustraci, nudě a zadržené energii. Pes, který se nudí, může mít problémy, jako je štěkání, kopání a žvýkání.

Němečtí ovčáci mohou být při správném zaškolení a socializaci velmi jemnými společníky a ochránci rodiny. Je to ideální plemeno pro aktivní domácnosti. Inteligence a ochranné chování tohoto plemene z něj mohou udělat dobrou volbu pro rodiny s dětmi, pokud je pes řádně vycvičen.

Jednotliví psi tohoto plemene mohou mít tendenci pronásledovat kočky a jiná malá domácí zvířata. Nemusí být vhodné pro domácnost s více domácími mazlíčky, pokud nejsou vychovány společně a s důrazem na socializaci vašeho psa s jinými domácími zvířaty. Také nemusí vycházet s podivnými psy, zejména stejného pohlaví, což může být problém při návštěvě psího parku.

Německý ovčák

Dieta a výživa

Váš německý ovčák bude potřebovat dvě jídla denně. Množství suchého krmiva bude závist na velikosti psa, úrovni aktivity, věku a dalších faktorech. Jelikož jsou náchylní k nadýmání a možnému kroucení žaludku, nechcete dávat jedno velké jídlo denně. Ujistěte se, že váš pes má přístup k čisté, čerstvé vodě.

Sledujte hmotnost svého psa a včas vyřešte problémy s nadváhou. Obezita zkrátí život vašeho psa. Diskutujte s vaším veterinářem o výživových potřebách a získejte doporučení ohledně harmonogramů krmení a typů krmiv pro psy po celý život vašeho psa.


Štítkyfacebook   Doporuč přátelům
CLUB ŽENA


Lifestyle