Očekávaná Duna dorazila do pražského kina

Očekávaná Duna dorazila do pražského kina Cinema City IMAX - InMagazin.cz Kategorie: FILM

Již přes rok se ve filmovém světě mluví o sci-fi s názvem Duna, na které se těší nejen filmoví fanoušci, ale i videoherní nadšenci a hráči stolních her.V kině Cinema City IMAX si slavností předpremiéru tolik očekávaného filmu nenechalo ujít spoustu známých tváří, mezi nimiž nechyběla ani Adéla Gondíková s dcerou, vždy krásně vypadající Iva Pazderková, potetovaná raperka Sharlota se svým snoubencem nebo Martin Maxa opět po boku krásné blondýnky.

Duna

Na slavnostní gala premiéře se mezi hosty ukázal i mladý nadějný herec Jan Nedbal, kterého mohli diváci v minulém roce zaregistrovat na svých televizních obrazovkách v seriálu Sestřičky a letos i v kinech ve filmu Zpráva. „Je to jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. Je to zážitek desetiletí a každý by na to měl jít do kina. Naprosto fenomenální střih, hudba, zvuk i práce s časem,“ říká Honza o právě zhlédnutém filmu Duna. Na červeném koberci se před vstupem do sálu objevila i známá dvojice Mikoláš Tuček a Alžběta Trojanová, které mnozí znají jako legendární moderátorské duo z pořadu Re-Play. Z Duny byla nadšená i herečka Štěpánka Fingerhutová, ačkoli sci-fi není úplně její šálek kávy. „Timothee krásnej a talentovanej jako obvykle a bylo to nejlepší sci-fi, co jsem viděla. Fakt mě to bavilo i když to není můj žánr. Úchvatný. Děkuju!„ svěřila se Štěpánka.

Duna

Duna je bezpochyby jedním z neočekávanějších filmů tohoto roku. Snímek je natočen podle stejnojmenného fenomenálního sci-fi díla od Franka Herberta, které si oblíbilo nespočet fanoušků po celém světe. Režie se zhostil Denis Villeneuve, který si diváky získal již v dřívějších letech, a to především snímky Blade Runner 2049 (2017), Příchozí (2016) nebo Nepřítel (2013), ve kterých se nezapře jeho charakteristický rukopis. Původní kultovní film v režii Davida Lynche byl uveden v kinech již v roce 1984. Duna tedy není snímkem pouze pro mladé publikum, ale i pro ty, kteří si chtějí znovu připomenout příběh, který viděli naposled třeba právě v „osmdesátkách“.

Duna

Mimo filmů vycházely v devadesátých letech podle knižní předlohy i videohry, které byly ve své době velice úspěšné a skalní fanoušci v nich pořádají turnaje dodnes. Společně s filmem vychází také stolní hra na motivy filmu. Stejně tak i stolní hry vycházely již od osmdesátých let.


Štítkyfacebook   Doporuč přátelům
CLUB ŽENA


Lifestyle