Papillon je drobný, ale odolný pes s ostražitým, aktivním a přátelským chováním

Papillon je drobný, ale odolný pes s ostražitým, aktivním a přátelským chováním - InMagazin.cz Kategorie: DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKA

Papillon je drobný, ale odolný pes s ostražitým, aktivním a přátelským chováním. Toto plemeno je pojmenováno podle vztyčených uší připomínajících motýla.Plemeno vzniklo ve Francii jako trpasličí španělé, kteří neměli vztyčené uši, podle nichž je plemeno pojmenováno nyní. Uši jsou otázkou osobní preference, takže jejich sklopení není považováno za vadu ani nedostatek.

Papilloni jsou chytří psi, které lze vycvičit k účasti na psích sportech nebo soutěžích poslušnosti. Ačkoli jsou drobní, jsou aktivnější než typický pes na klíně a budou chtít pilně prozkoumávat okolí.

papillon

Péče o Papillona

Papillon má dlouhou, jemnou, hedvábnou srst, která vyžaduje mírnou péči - konkrétně kartáčování dvakrát až třikrát týdně. Srst však neroste nepřetržitě, takže plemeno by nemělo potřebovat stříhání.

Stejně jako mnoho jiných malých psů může mít papillon vznětlivou a tvrdohlavou povahu, ačkoli je toto plemeno poměrně chytré a mělo by se dobře učit, pokud budete pečliví. Důsledný výcvik poslušnosti je nutností. Papilloni jsou také energičtí, takže se doporučuje pravidelný pohyb.

Papilloni jsou rozkošní malí psi, kteří jsou skvělými psy na částečný úvazek a kamarády na cvičení a výbornými společníky do mnoha typů domácností. Milují děti, ale je třeba zajistit, aby dítě rozumělo tomu, jak se psem zacházet - papilloni se snadno zraní a mohou se bránit, pokud s nimi mladí lidé špatně zacházejí nebo s nimi špatně manipulují.

Toto plemeno se obvykle hodí do domácností, které mají více než jedno domácí zvíře. Papillonci dobře vycházejí s kočkami, pokud jste je socializovali. Rádi jsou vůdci smečky s ostatními psy a budou vůdci smečky i vůči lidem, pokud je správně nevychováte. To může vést k syndromu malého psa, kdy pes vykazuje nežádoucí chování, jako je skákání a vrčení na svého majitele. Papilloni mají rádi interakci a duševní stimulaci; pokud jsou dlouho ponecháni sami, může se u nich vyvinout separační úzkost a problémy s chováním.

Papilloni potřebují dostatek času na aktivní hru. Měli by být cvičeni při dvou až třech procházkách denně po dobu 20 až 30 minut. Je dobré mít k dispozici dvůr nebo psí park, kde se mohou také proběhnout.

Jak je pro malé psy typické, může být obtížné je vychovat, pokud je nebudete vychovávat podle rozvrhu a budete muset být důslední. Zajímavé je, že papillony lze naučit chodit do záchodové mísy.

papillon

Papilloni vás štěkotem upozorní na příchod cizích lidí nebo na zvuky, které je znepokojují. To může být problém, pokud žijete v bytě, kde je v blízkosti hodně ruchu. Přestože vás štěkotem upozorní, obvykle nejsou vůči cizím lidem agresivní.

Toto plemeno dobře snáší horké počasí. Protože mají pouze jednovrstvou srst, mohou v chladném počasí potřebovat ochranu nebo svetr.

Strava a výživa

Je třeba zajistit, aby tento drobný pes netrpěl nadváhou, protože ta může zhoršit jeho sklony k problémům s koleny. Většině papillonů vyhovuje čtvrt až půl hrnku suchého krmiva rozděleného do dvou dávek. Může se to zdát jako malé množství, ale je snadné papillona překrmit a přibrat na váze. Nenechávejte krmivo volně k dispozici během dne. Ujistěte se, že vy ani vaši rodinní příslušníci nekrmíte papillona lidskou stravou jako pamlskem.

Pokud si všimnete, že váš papillon přibral na váze, poraďte se s veterinářem, aby vám doporučil plán krmení, krmivo pro psy a pohyb, který pomůže udržet správnou váhu vašeho psa.


Štítkyfacebook   Doporuč přátelům
CLUB ŽENA


Lifestyle